denizkartim DENİZKARTIM |

İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları:

İstanbul, Türkiye'nin en büyük şehri ve hava ulaşımı açısından da oldukça önemlidir. İstanbul'da iki ana havalimanı bulunmaktadır: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW).

İstanbul Havalimanı (IST):

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin en büyük havalimanıdır ve Avrupa ile Asya arasındaki köprü konumundadır. Arnavutköy ilçesinde yer almaktadır. İstanbul Havalimanı, birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketine hizmet vermektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW):

Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunmaktadır. Özellikle düşük maliyetli havayolu şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Pendik ilçesinde yer alan bu havalimanı, uluslararası ve yerel uçuşlara hizmet vermektedir.

Uçuşlar ve Havayolu Şirketleri:

İstanbul'a birçok uluslararası ve yerel havayolu şirketi tarafından uçuşlar düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları (THY), Pegasus Airlines, AnadoluJet, SunExpress gibi büyük havayolu şirketleri İstanbul'a düzenli uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Bilet Rezervasyonu:

İstanbul'a uçmak için bilet rezervasyonu yapmak istiyorsanız, havayolu şirketlerinin resmi web siteleri, çevrimiçi seyahat acenteleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla rezervasyon yapabilirsiniz. Uygun fiyatlar ve farklı uçuş seçenekleri arasında karşılaştırma yapmak önemlidir.

Uçuş Süresi ve Fiyatlar:

İstanbul'a uçuş süresi kalkış noktasına ve varış noktasına bağlı olarak değişmektedir. Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve dünyanın çeşitli şehirlerinden gelen uçuşlar farklı sürelere sahip olabilir. Uçuş fiyatları ise seyahat tarihine, rezervasyon yapılma zamanına, havayolu şirketine ve seyahat sınıfına göre değişiklik gösterebilir.

İstanbul, Türkiye'nin en önemli hava ulaşım merkezlerinden biridir ve birçok destinasyona düzenli uçuşlar bulunmaktadır. Seyahat planınıza ve bütçenize en uygun uçuşu bulmak için erken rezervasyon yapmak ve farklı havayolu şirketlerini karşılaştırmak önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 “Yolcu İsmi Kaydı” anlamına gelen PNR ile biletinizi kontrol edebilir, ad veya soyadı bilgileri girerek hızlıca tüm uçuş bilgilerini sorgulayabilirsiniz. PNR kodu, uçak bileti satın alma işleminden sonra e-posta yoluyla size gönderilecektir.

Bilet alım aşamasında koltuğunuzu seçemezsiniz ancak; koltuk seçiminizi bilet alım sürecinizi tamamladıktan sonra ilgili havayolunun check-in sayfasından Rezervasyon Kodu (PNR)/Bilet numaranızla yapabilirsiniz.

 Güvenli bir seyahat için aşağıdaki maddelere mutlaka göz atın!

 • Uçuş tarihlerine dikkat etmek
 • Aktarma uçuşlarda havalimanlarına dikkat etmek
 • Gideceğiniz ülkenin seyahat prosedürlerine önceden bakmak
 • Bilgilerinizi doğru şekilde girmek
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin vize kurallarını bilmek
 • 3D Secure ile güvenli ödeme yöntemini seçmek

Check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) beraber check-in yaptırabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonlarınız için 0850 878 1887 numaralı müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup size, kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verir.


E-biletinizin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan, check-in kontuarında yurt içi uçuşlar için resimli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, pasaport) yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde işlemlerin pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

 • İç hat uçuşlar için en az 1 saat, dış hat uçuşlar için en az 2 saat önce havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Dış hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 60 dakika önce sona ermekmetdir.
 • İç hat uçuşlarda check-in ve bagaj işlemleri uçağın tarifeli kalkış saatinden 45 dakika önce sona ermekmetdir.
 • Uçağa biniş işlemleri (boarding) ise İç Hat - Dış Hat uçuşlarda, uçuşa 20 dakika kala sona ermektedir.

Hayır, biletinizde yer alan uçuşların sıralı kullanım zorunluluğu vardır. Biletiniz üzerindeki uçuşlardan herhangi birine katılmamanız halinde, bilet üzerindeki devam uçuşlarınızın tamamı (dönüş parkurları dahil) sistem tarafından otomatik olarak iptal edilir.

E-biletinizin çıktısını yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bilet numarası veya rezervasyon kodu (PNR) ve kimliğinizle/pasaportunuzla kontuarda işlem yapabilirsiniz.

Denizle Seyahat web sitesi üzerinden 100’den fazla hava yolu firmasının uçuşlarını görebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Denizle Seyahat, aradığınız bölgeye göre tüm hava yolu firmalarına ait uçuşları karşılaştırarak, o an mevcut olan ucuz bilet fiyatlarını karşınıza çıkarıyor.

Lorem ipsun

Denizle Seyahat fırsat ve kampanyaları ile uçak biletinizi kolayca alabilir, otel, araç, otobüs ve transfer gibi hizmetleriyle seyahatinizi baştan uça planlayabilirsiniz.

 1.  Ana sayfada bulunan arama ekranından tek yön, gidiş-dönüş ya da çok noktalı arama seçenekleri arasından seçiminizi yapın.
 2. Sonrasında şehir veya havaalanı, uçuş tarihi, kişi sayısı bilgilerini girerek aramaya başlayabilirsiniz.
 3. Size uygun seferi belirleyip "SEÇ" butonuna tıklayınız. Bu işlemi dönüş uçuşunuz içinde tekrarlayabilirsiniz.
 4. Seçmiş olduğunuz uçuş için yolcu bilgileri adımına geçeceksiniz. Ekranında yolculara ait formlar açılacak ve sizden istenilen bilgileri doldurmanız istenecektir. 
 5. Ödeme alanında ödeme seçeneklerini belirleyip kart bilgilerinizi girdikten sonra "Genel Şartları ve Gizlilik Sözleşmesini Okudum Kabul Ediyorum" seçeneğini işaretledikten sonra ''Ödemeyi Gerçekleştir'' butonuna tıklayarak,3D Secure sistemiyle güvenli bir şekilde bilet alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.