Denizleseyahat.com'da bulunan tüm seyahat ürünlerini, DenizBank Kredi Kartı ile biriktirdiğiniz bonusları 5 kat daha değerli kullanarak alabilirsiniz.
×
denizkartim DENİZKARTIM |

Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada 170'den fazla ülkeye başta Türk Hava Yolları, Emirates, Etihad, Qatar, Lufthansa, Singapur Hava Yolları, Air France ve KLM Hava Yolları gibi dünyanın önde gelen havayolu firmalarının yanı sıra düşük fiyatlı yerel havayolu firmalarının ve yurt içi uçuşlar için tüm yerel havayollarının direkt ve aktarmalı uçuşlarını bulabileceğiniz Denizle Seyahat'de ekonomi, business ve first class uçak bileti satın alabilirsiniz.

DenizleSeyahat ile tüm havayollarını karşılaştırabilir ve en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilirsiniz.

İstediğiniz tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra sponsor kartımız olan DenizBank Kredi Kartı ile taksitli veya Deniz Bonus kullanarak biletinizi satın alabilirsiniz.

Denizle Seyahat mevcut uçuşlar arasından seçiminize uygun en ucuz uçuş alternatiflerini sizin için listeleyecektir. Tercih edeceğiniz uçuşları seçtikten sonra tüm yolcular için gerekli bilgileri tamamlayarak rezervasyon işleminizi yapabilir, ödeme işlemleri sonrası biletinizi satın alabilirsiniz. 

Denizle Seyahat uygulamasına girerek tüm banka kartları ile satın alma yapabilirsiniz.

Seyahat hizmeti için, “Üye olmadan misafir olarak devam et” seçeneği ile ilerleyebilirsiniz.

Denizle Seyahat'den satın aldığınız seyahatleri Rezervasyon butonundan mailinize iletilen Rezervasyon Kayıt Numarası (PNR Kodu) ile görüntüleyebilirsiniz. 

Denizle Seyahat üzerinden toplam yolcu sayısı 7’den fazla olamaz. Bu sayıdan fazla kişi var ise 0850 878 1887 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.

Denizle Seyahat’de YKM Turizm ve Seyahat Acentesi ile anlaşmalı tüm hava yollarından uçak bileti alabilirsiniz. 

Hava yollarında elektronik biletleme sistemine geçilmiştir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanmakta ve internet üzerinden satış anında tarafınıza tüm bilgileri içeren bir seyahat belgesi düzenlenmektedir.

Denizle Seyahat seyahat bölümünden satın alma işleminiz tamamlandıktan sonra tarafınıza düzenlenen elektronik bilet SMS veya e-posta yolu ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Düzenlenen elektronik bilet üzerinde yer alan konfirmasyon numaranız/bilet numaranız ile ilgili hava yolu web sitesine girerek online check-in işlemlerinizi yapabilirsiniz ve/veya direkt havaalanına giderek check-in kontuarında işlemlerinizi tamamlayarak uçuş biniş kartınızı alabilirsiniz.

Elektronik uçak bileti eski kağıt şeklindeki uçak biletinden farklı olmayan ve bütün büyük havayolu şirketleri tarafından kullanılan bir uygulama olup size, kağıt halindeki bilet olmadan seyahat etme fırsatı verir. E-biletinizin kaybolma, çalınma ve unutulma riski yoktur. Satın aldığınız elektronik bilet havayolu şirketinin rezervasyon sistemine kayıtlı olduğundan, check-in kontuarında yurt içi uçuşlar için resimli bir kimlik kartı (nüfus cüzdanı, pasaport) yurt dışı uçuşları için de geçerli bir pasaport ibraz etmeniz halinde işlemlerin pratik, hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesini sağlar.

Bu istekler otelin müsaitliğine bağlıdır. Otel, önceden konfirme edilmiş olsa dahi, son anda otelin doluluğuna bağlı olarak bu isteği kabul etmeme hakkına sahiptir. Bazı oteller yarım günlük ya da tam günlük ücret karşılığı bu isteklerinizi onaylayabilmektedir.

Genelde otel rezervasyonu yaparken otelin genel kuralları ve oda tiplerinin detaylarında bu konuda bilgilendirme mevcuttur. Bilgilendirmenin yeterli olmadığı durumlarda 0850 878 1887 no’lu Müşteri Destek Hattımızı arayarak ya da mail yolu ile iletişime geçerek iletebilirsiniz.

Otelin evcil hayvan kabul edip etmediğine ilişkin bilgi, otel genel özelliklerinde mevcuttur. Otel konaklamasını seçerken filtreleme özelliğinde evcil hayvan uygun seçeneğini işaretlemeniz durumda, bu özelliğe sahip oteller rezervasyon için size sunulacaktır.

Erken Rezervasyon kampanyasından faydalanarak yapılan rezervasyon işlemleri standart sözleşme koşullarına göre iptal edilemez. İptal Güvence Paketi ile bu durum ortadan kaldırılarak misafirlerimize, otel girişine 72 saat kalana kadar koşulsuz iptal ve değişiklik yapma hakkı tanınmaktadır.

Sezon öncesi dönemde taban fiyatları kullanılmakta ve bu fiyatın üzerinden %50'ye varan indirimlerle müşterilere sunulmaktadır. Bu sayede müşteriler otellerin kapasitesi dolmadan bir çok alternatife ulaşabilmekte, hem uygun fiyatlardan hem de uzun vadede ödeme avantajından faydalanabilmektedir.

Çağrı merkezimizi arayarak uzatma talebinizi seyahat danışmanlarımıza iletebilirsiniz. Müsaitlik doğrultusunda ilgili seyahat danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Seçtiğiniz oda tipine ve otele göre değişebilir. Bu bilgiyi, seyahatinizi oluştururken kontrol edebilirsiniz.

Rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra aynı anda ilgili araç kiralama ofisine bilgi verilir. Rezervasyon bilgileriniz size e-mail olarak iletilir. Rezervasyon bilgilerinizle size gelen konfirmede belirtilen kiralama ofisine gitmeniz yeterli. Havaalanında karşılama olan ofislerinde üzerinde isminizin yazılı olduğu pageboard ile karşılanırsınız ve otoparkta aracınız size teslim edilir.

Kaza durumunda, öncelikle mutlaka geçerli trafik kurallarına uygun olarak rapor tutturulmalıdır. Aynı zamanda, aracı kiralayan firma yetkililerine de mutlaka bilgi verilmelidir ve kendilerinin yönlendirmesine göre hareket edilmelidir.

Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

Kiralama sürenizin sonunda araçla birlikte önceden konfirmede belirtilen istasyona gitmeniz yeterli. Alış istasyonu ile dönüş istasyonunun farklı olması durumunda oluşacak tek yön ücreti için müşteri destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Renault Clio, VW Polo, Nissan Micra vb.)
Orta grup araçlar için 25 yaş (Renault Megane, Opel Astra, VW Golf, MB A180 vb.)
Orta-üst grup araçlar için 27 yaş (Skoda Superb, VW Passat vb.)
Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (MB C Class, BMW 3 Series vb.)
Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Class, MB GLE, GLC vb.)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir. Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik ve orta grup araçlar, üst grup araçlar ve lüks grup araçlar için firm tarafından bir ön provizyon alınacaktır. Kiralamanız bittiğinde provizyon işleminin kaldırılması için ilgili bankaya yazılı olarak bilgi geçilir. Ön provizyon bir satış işlemi olmadıkları için bankaya ödemek zorunda değilsiniz.

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmalarımızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu firmalar araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.

0850 878 1887 no’lu Müşteri Destek Hattımızı arayarak ya da mail yolu ile iletişime geçerek işlem yapabilirsiniz.

Değerli kişisel eşyalar bagajlarda taşınmamaktadır. Ayrıca araç içerisinde, hareket esnasında ve mola verilirken yapılan tüm anonslarda belirtildiği üzere yolcularımızın, değerli eşyalarını yanlarına alması gerekmektedir.

Yurt dışı paket turlarımızı oluştururken her beklentiye uygun olmasına özen göstermekteyiz. Dolayısıyla otel kategorileri; ekonomik, standart ve deluxe olarak sunulmaktadır. Bütçenize ve tercihinize en uygun oteli seçerek rezervasyonlarınızı gerçekleştirmekteyiz.

Turunuza ilişkin uçak bileti, otel, rehber vb. bilgiler turun kalkışından 48 saat önce tarafınıza mail ve telefon ile bilgi verilecektir.

Rezervasyon iptali kuralları satın alım sırasında kayıt ve sözleşme formunda belirtilen kurallar geçerlidir.

Yurtdışı seyahate çıkmadan önce yanınızdan para, pasaport ve biletinizi ayırmayınız. Paranızı güvenli ve farklı miktarları farklı yerlere koyarak muhafaza etmelisiniz. Farklı bir ülkeye gideceksiniz gideceğiniz ülkenin acil telefonlar listesini yanınızda bulundurun. Gideceğiniz yerin fiziksel ve çevresel özellikleri hakkında bilgi edinin, sağlık konusunda yapılacak önerileri dikkate alınız.

Üye girişi yaptıktan sonra sayfanın sağ üst köşesinde Adınız ve Soyadınız olarak belirtilen menüden üyelik bilgilerinize ulaşabilirsiniz.